Na konferenciji su govorili Marina Viculin, ravnateljica galerije i autorica izložbe, Jasminka Poklečki Stosić, viša kustosica, Milan Pelc, autor kataloga izložbe, Tomislav Thür, Inin izvršni direktor za Korporativne poslove, Valerija Macan Lukavečki, autorica teksta i kataloških jedinica u katalogu izložbe, Željko Kovačić, arhitekt zadužen za scenografiju izložbe i Mislav Blažić, predsjednik Uprave PBZ Carda.
Tom prilikom Marina Viculin je naglasila: „Izložba je zahtijevala mnogo napora, truda, inovativnosti i bez podrške naših partnera kao što je INA ne bismo bili u mogućnosti realizirati je.“
Tomislav Thür istaknuo je: „Niti u jednom trenutku nismo dvojili oko podrške ovom projektu. Podržavati projekt koji zapravo afirmira svu vrijednost hrvatske kulturne baštine, potvrđuje njenu europsku i širu pripadnost, a s druge strane približava ovog umjetnika široj publici i čuva njegovo nasljeđe, zbilja je velika čast.“
Izložba će trajati od 8. studenog 2012. do 21. siječnja 2013. te uz tridesetu obljetnicu svog uspješnoga djelovanja Galerije Klovićevi dvori, predstavlja pravi pothvat. Za posudbu Klovićevih djela iz europskih i svjetskih riznica, Klovićevi dvori su osigurali specijalne i vrlo rigorozne uvjete izlaganja i čuvanja. Udovoljivši tim najstrožim kriterijima Galerija Klovićevi dvori, koja u svom nazivu nosi ime tog proslavljenog minijaturista, prvi put će hrvatskoj, ali i svjetskoj javnosti, podastrti sitnoslikarski opus Jurja Julija Klovića. Naime, upravo je Zagrebu i Hrvatskoj pripala čast da po prvi puta na jednom mjestu objedini veliki dio opusa ovog slavnog slikara manirizna.
Kroz svoj program donacija i sponzorstva, INA izdvaja značajna sredstva za kulturne projekte te gotovo da nema važnije institucije, udruge ili kulturnog događaja koji ne podupire. Posebice joj nisu promicali projekti koji su afirmirali nacionalni identitet i koji su značajni za hrvatsku kulturnu scenu, kao primjerice Riječke ljetne noći, Melodije Istre i Kvarnera, Vinkovačke jeseni, festival komorne glazbe Julian Rachlin&Friends, Glazbeni festival Slavonije i mnoge druge INA nastoji poduprijeti i očuvanje hrvatske kulturne baštine te pružiti potporu najvećim kulturnim ustanovama kao što su nacionalne kazališne kuće u Zagrebu, Osijeku, Rijeci i Splitu.